ŽIADOSTI O KNIHY POSIELAŤ NA E-MAIL:
lomd2@azet.sk

*články na tomto blogu môžu obsahovať deťom neprístupné knihy či iné materiály*


Richelle Mead - VA - Spoutáni Magii

15. června 2013 v 11:32 | Alice |  Knihy
Názov: Spoutáni Magii
Originálny názov: Spirit Bound
Autor: Richelle Mead
Žáner: Fantasy
Jazyk: český
Súbor: DOCX
Veľkosť: 1 497 kb
Typ: séria
Kniha: Piata

O knihe: Dimitrij dal Rose poslednú šancu, aby sa rozhodla. Jej voľba však bola zlá ...
Po dlhej a strastiplnej ceste na Sibír, kam sa vydala hľadať milovaného Dimitrija, sa Rose vracia na Akadémiu svätého Vladimíra, k svojej najlepšej kamarátke Lisse a ostatným. Maturita sa rýchlo blíži a dievčatá sa už nemôžu dočkať ozajstného života za železnou bránou Akadémie. Avšak Rose stále s bolesťou v srdci spomína na Dimitrija, ktorého cez všetko zlé nedokáže prestať milovať.
Nedokázala ho zabiť, keď dostala šancu. A v blízkej budúcnosti sa možno začnú napĺňať jej najhoršie sny: Dimitrij ochutnal jej krv a Rose v hĺbke duše vie, že ju prenasleduje. Napriek tomu sa stále nevzdáva nádeje na Dimitrijovu záchranu - otázkou však zostáva, či sa jej ho podarí zachrániť skôr, než ju Dimitrij zabije a premení vo Strigojku. Bude ich láska naozaj večná?

Osobný názor: Awww! *-* Jednoznačne najlepšia časť! Skúška na začiatku, to ich cestovanie a experimentovanie s éterom <3 To, čo sa stalo na konci som fakt nečakala a dosť ma to šokovalo. Aj to s jej otcom... mno neprezrádzam veľa podrobností.

Ukážka:
Podívala jsem se na nás GPS. "Potřebujeme brzy zabočit," Varovala jsem Eddieho, ne, že by potřeboval mou pomoc.
Předem jsme si zmapovali únikovou cestu, na jedné zabrali hodně a požili hodně klikatých silnicích a odboček v okolí. Naštěstí tam byla spousta z nich. Eddie zabočil ostře doleva a pak téměř okamžitě vpravo. Přesto naši pronásledovatelé zůstali ve zpětném zrcátku. O pár dalších zatáček později byla cesta za námi bez života.
Napjaté ticho bylo v autě, jak jsme čekali,že nás strážci doženou. Nedohnali. Rádi bychom si to připustili, ale trvalo téměř deset minut, abych si konečně uvědomila, že je po všem.
"Myslím, že jsme je ztratili," řekl Eddie, úžas v jeho hlase odpovídající mým pocitům. Jeho tvář byla stále lemována starostmi, ruce tvrdě svírali volant.
"Neztratili, dokud nebudeme pryč z Fairbanks," řekla jsem. "Jsem si jistá, že budou hledat a tohle není velké město."
"Kam jedeme?" zeptal se Viktor. "Pokud mám možnost se zeptat."
Zavrtěla jsem se na mém sedadle tak, abych se mu mohla dívat do očí. "To je to, co nám řekneš ty. Jak těžké je uvěřit,že jsme to nedělali všechno jen proto, aby jsme neztratili Tvoji příjemnou společnost."
"To je těžké uvěřit."
Zúžila jsem oči. "Chceme najít tvého bratra. Roberta Doru."

Byla jsem spokojená, že jsem zastihla Viktora nepřipraveného. Pak se jeho lstivý pohled vrátil. "Samozřejmě. Jedná se o další prosbu Abeho Mazura,ne? Nečekal jsem, že nebude trvat na odpovědi. Samozřejmě, nikdy bych se nehádal s vámi v porovnání s ním."
Viktor zřejmě nevěděl, že jsem vlastně byla ve familiární lize s Abem a nehodlala jsem ho poučit. "Nepodstatný," řekla jsem chladně. "Teď nás dostaň k Robertovi. Kde je?"
"Zapomínáš, Rose," přemítal Viktor. "Ty nejsi ta, kdo ovládá nutkání."
"Ne, ale já jsem ta, kdo tě přiváže na kraj silnice a anonymně zavolá zpět do věznice s tvým pobytem."
"Jak mám vědět,že když zjistíš to, co chceš, tak mě pak dostaneš zase zpátky tak jako tak?" zeptal se. "Nemám žádný důvod ti věřit."
"Máš pravdu. Určitě není důvod,proč mi věřit. Ale pokud to vyjde, je tu šance, že bychom tě mohli nechat odejít později." Ne, to opravdu nebyla. "Je to něco, na co se můžeš spolehnout? Už nikdy nedostaneš další příležitost jako je tato, a ty to víš."
Viktor nedodal nic vtipného. Skóre dvě nula pro mě.
"Takže," pokračovala jsem, "dovedeš nás k němu nebo ne?"
Nemohla jsem přečíst jeho myšlenky jeho očima. Není pochyb o tom, že kul pikle, jak by to mohlo fungovat v jeho prospěch, pravděpodobně přemýšlel, jak uniknout předtím, než jsme dokonce našli Roberta. To bylo to, co bych udělala.

"Las Vegas," řekl Viktor nakonec. "Musíme jet do Las Vegas."

Obaly:

Posielam na e-mail.

~Alice~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lisa Lisa | 11. července 2013 v 19:38 | Reagovat

ahoj, chcela by som Ťa veľmi pekne poprosiť, či by si nebola taká dobrá a neposlala by si mi knihu na mail, ďakujem :)
mail dezire17@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama