ŽIADOSTI O KNIHY POSIELAŤ NA E-MAIL:
lomd2@azet.sk

*články na tomto blogu môžu obsahovať deťom neprístupné knihy či iné materiály*


Richelle Mead - VA - Krvavý Slib

18. dubna 2013 v 21:36 | Alice |  Knihy
Názov: Ktvavý slib
Originálny názov: Blood Promise
Autor: Richelle Mead
Žáner: Fantasy
Jazyk: český
Súbor: DOCX
Veľkosť: 1 386 kb
Typ: séria
Kniha: Štvrtá

O knihe: Život Rose Hathawayovej nebude už nikdy rovnaký. Po neľútostnom útoku na Akadémiu zomrelo veľa Morojov aj dhampýrov. Tí, ktorí prežili, sú na tom ešte horšie: musia sa vyrovnať so smrťou kamarátov. A Rosin krk teraz zdobí tetovanie, ktoré všetkým zvestuje, že zabila bezpočet Strigojov.
Len jedna obeť je však dôležitá ... Dimitrij Belikov. Rose podstúpila bolestnú voľbu, opustila Akadémiu aj svoju najlepšiu kamarátku Lissu, poslednú žijúcu dragomirskú princeznú, a vydala sa prenasledovať muža, ktorého miluje. Musela dôjsť až na kraj sveta, aby Dimitrija našla a mohla tak splniť krvavý sľub, ktorý mu dala. Až ale nastane okamih rozhodnutia, bude Dimitrij stále chcieť, aby ho radšej zabila, než aby žil ako netvor?
V stávke je teraz úplne všetko. Zraniteľná a osamotená Rose sa ocitá vo svete, ktorý je pre ňu rovnako neznámy ako nebezpečný. Nájde v sebe dosť síl, aby Dimitrija zničila? Alebo sa obetuje v mene nesmrteľnej lásky?

Osobný názor: Táto časť je obzvlášť zaujímavá. Ešte som nečítala knihu z ruského prostredia a popravde tam toho ruského prostredia veľa nie je, ale to, ako Rose cestuje, spoznáva krajinu je neuveriteľné. Doteraz sa v podstate všetko odohrávalo na Akadémií a je vzrušujúce vidieť a čítať o Rose v inom prostredí. A čo ma fakt dostalo bolo, že Dimitrij je vážne chuj -_- úplne a nekompromisne. To, čo jej urobil... proste si to prečítajte a potom pochopíte...

Ukážka:
Málem jsem zakopla. "Váš bratr?" Zeptala jsem se a snažila jsem se udržet můj hlas stabilní jak je to bylo možné.
"Dimitri," řekla. "On je starší než já a byl chvíly strážcem. Je teď ve v Americe. Neviděli jsme ho dlouhou dobu. "
"Hm."
Cítila jsem se hrozně a provinile. Provinile, protože jsem držela pravdu od
Viktorie a dalších. Hrozné, protože se nikdo neobtěžoval předat zprávy o něm jeho rodině.
Usmála se na nad vlastníma vzpomínkama a nevšimla si změnu v moji náladě.
"Paul vlastně vypadá přesně jako on v jeho věku. Měla bych vám ukázat
fotografie a některé novější. Dimitri je docela roztomilý. Protože je to můj bratr. "
Byla jsem si jistá, že kdybych viděla fotografie z Dimitriho dětství by mě hodně zabolelo u srdce. Čím víc Viktoria mluvila o Dimitrim, tím hůř jsem
cítila.
Neměla jsem ponětí o tom, co se stalo, a dokonce ačkoli to bylo pár let od chvíle, kdy ho viděly, bylo jasné, že ho celá rodina vroucně milovala. Ne, že bych byla překvapená. (A opravdu, kdo by nemohl milovat Dimitriho?) Být kolem nich se jednou ráno ukázalo, jak blízký si všichni jsou. Věděla jsem z Dimitriho příběhů, že bycl do nich taky blázen.
"Rose? Jsi v pořádku? "Viktoria se na mě dívala s obavami, pravděpodobně proto, že jsem nic neříkala v posledních deseti minutách.
Chvíly jsme se potulovaly kolem až jsme skoro došly k jejich domu. Při pohledu na ní, na její otevřený, přátelský obličej a oči, které byly tolik podobné Dimitrimu, jsem si uvědomila, že jsem mám další úkol před sebou, než jsem mohla jít pátrat po Dimitrim, kdekoliv teď byl. Polkla jsem. "Já ... no. Myslím, že ... Myslím, že je třeba si sednout s vámi a se zbytkem vaší rodiny. "
"Dobře," řekla, stále měla strach v hlase.
Uvnitř domu seOlena a Karolína pohybovaly v kuchyni a plánovaly dnešní večeři, bylo to překvapující vzhledem k tomu, že jsme právě dojedlyvelou snídani. Měla bych si zvyknout na jejich stravování. V obývacím pokoji, stavěl Paul komplikovanou dráhu z Lega. A Yeva tu byla taky.
Seděla v houpacím křesle a vypadala, že je na světě nejvíce obyčejná
babička, když pletla ponožky. Kromě většiny babiček
nevypadala, jako by vás mohla spálit jediným pohledem.
Olena mluvila s Karolina v ruštině, ale přešla do angličtiny
Když mě uviděla. "Vydvě ste se vrátily dřív, než jsem vás čekala."
"Viděly jsme vesnici," řekla Viktoria. "A Rose ... by chtěla s vámi mluvit.
Se všemi. "
Olena vypadala zmateně a jako Viktoria.
"Co se děje?"
Váha všech těchto Belikových očí odstartovaly dunění v mé hrudi. Jak to mám udělat? Jak bych mohla vysvětlovat něco, o čem jsem nemluvila několik týdnů? Když Yeva to dělala mnohem horší.
Možná, že měla nějaký zvláštní pocit, že se něco velkého děje.
"Měli bychom si sednout," řekla jsem.
Paul zůstal v obývacím pokoji, za což jsem byl vděčný. Byla jsem si docela jistá, že jsem to nemohla zvládnout říkat, před malým klukem, který vypadal jako Dimitri a zřejmě se díval na mě.
"Rose, co se děje?" Zeptala se Olena. Vypadala tak sladce, a
dobře ... mateřsky, že jsem málem rozbrečela. Kdykoliv jsem byla naštvaná moji vlastní matku za to, že asi neudělala dobrou věc, vždycky jsem byla oproti ní, některý idealizovaný obraz mámi, který vypadal
hodně, jako Dimitriho, jsem si to uvědomila. Dimitriho sestry vypadaly stejně starostlivé, jako bych byla někdo známý, kterého znají dlouho. Že přijetí a obavy z mých očí je pálí ještě víc, když viděly teprv dnes ráno. Yeva měla velmi zvláštní výraz, jako ona očekávala něco takového po celou dobu.
"No ... to je důvod, proč jsem sem přišla, Baia, bylo někoho najít "

Obaly:
originál
český

POsielam na e-mail.

~Alice~ :3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama