ŽIADOSTI O KNIHY POSIELAŤ NA E-MAIL:
lomd2@azet.sk

*články na tomto blogu môžu obsahovať deťom neprístupné knihy či iné materiály*


Richelle Mead - VA - Vampírska akadémia

19. února 2013 v 16:34 | Alice |  Knihy
Názov: Vampýrska akademie
Originálny názov: Vampire Academy
Autor: Richelle Mead
Žáner: Fantasy
Jazyk: časký
Súbor: DOCX
Veľkosť: 1 351 kb
Typ: séria
Kniha: Prvá

O knihe: Morojská princezná Lissa a jej najlepšia kamarátka Rose utiekli v smrteľnom strachu z Vampírskej akadémie, ale po dvoch rokoch boli vypátraní tajomnými strážcami a odvlečené späť. Znovu sa tak ocitajú v obrovskom nebezpečenstve, pretože na akadémii sa môžu pohybovať nebezpeční Strigojové. Ti chcú Lissy zničiť, pretože ako jediná dcéra urodzeného morojského rodu je prekážkou ich plánu na ovládnutie sveta Vampírov. Našťastie je tu ale dhampýrka Rose, v ktorých žilách sa zmiešala krv Vampírov a ľudí, takže dokáže zlým Strigojům lepšie čeliť. V tajomnom a ponurom svete akadémie ale nebude ľahké odolať všetkým nástrahám a zradám: Lissa bude musieť opatrnejšie využívať svoje nadprirodzené schopnosti, aby nepadla do strigojské pasce, a Rose sa musí vzdať veľkej lásky, aby mohla kamarátku ochrániť a za žiadnych okolností ju nesklamať. Jediné, načo sa totiž môžu obe spoľahnúť, je ich vzájomné puto, ich priateľstvo...

Osobný názor: Niet čo dodať. Proste tak úžasný svet, aký urobila kolegiňa Meadová je presne taký v akom som vždy chcela žiť. Rose a Dimitrij sú spolu perfektný a majú tak... och to slovo... hlboký vzťah, ktorý mi spôsobuje brnenie v prstoch :D

Ukážka:
Když jsme skončili, pustili jsme se do cvičení útoku a já mohla použít jakoukoli provizorní zbraň a napadnout ho s ní. Kupodivu jsem se zmohla na to, abych mu zasadila pár úderů, ačkoli se zdálo, že mně to ublížilo mnohem víc než jemu. Když se rána odrazila, vždycky jsem se zapotácela, ale Dimitrij se ani nepohnul. Přesto mě to neodradilo a útočila jsem na něj dál, bojovala jsem s téměř slepou zuřivostí. Nevěděla jsem, koho si v tu chvíli představuju: Miu, nebo Jesse, nebo Ralfa. Možná všechny najednou.
Dimitrij konečně vyhlásil pauzu. Posbírali jsme náčiní, které jsme používali k boji, a všechno vrátili do skladu. Když jsme vše odložili, podíval se na mě, jako by si mě všiml až teď
"Tvoje ruce." Pronesl několik nadávek v ruštině. Teď už jsem poznala, že jsou to nadávky, ale odmítal mě naučit jejich význam. "Kde máš rukavice?"
Podívala jsem se na svoje ruce. Trpěly už celé týdny a dneska to bylo ještě horší. V té zimě se mi úplně vysušila a popraskala kůže, místy mi ruce dokonce trochu krvácely. Měla jsem puchýře. "Žádný nemám. V Portlandu jsem je nikdy nepotřebovala."
Znovu zanadával a naznačil mi, abych si sedla na židli. Sám došel pro lékárničku. Vlhkou gázou mi otřel z rukou krev a zavrčel: "Nějaké ti seženem."
Dívala jsem se na svoje zničené ruce, když mi je ošetřoval. "Tohle je jenom začátek, že jo?"
"Začátek čeho?"
"Mého příštího já. Budu jako Alberta. Ona... a ostatní strážkyně. Jsou pevný a vypracovaný. Bojujou a trénujou a pořád lítají po venku - už nejsou moc hezký." Odmlčela jsem se. "To... to je život. Ničí je to. Myslím jejich vizáž."
Na chviličku zaváhal a pohlédl na mé. Díval se na mě těma svýma žhavýma hnědýma očima a v hrudi se mi cosi sevřelo. Zatraceně. Tyhle svoje city vůči němu budu muset zarazit. "Tobě se to nestane. Ty jsi příliš..." Hledal to nejvýstižnější slovo a já už v duchu doplňovala jako bohyně. Strašně sexy. Dimitrij to ale vzdal a jenom řekl: "Tobě se to nestane."
Obrátil pozornost zase k mým rukám. Myslí si..myslí si, že jsem hezká? Věděla jsem, jaké reakce vzbuzuju u kluků svého věku, ale s ním... nevěděla jsem. Svírání v hrudi jen vzrůstalo.
"Mojí mamě se to stalo. Bývala krásná. Asi pořád ještě je, tak trochu. Ale ne tak, jak bývala." Hořce jsem dodala: "Už jsem ji dlouho neviděla. Co já vím, třeba teď vypadá úplně jinak."
"Ty svoji matku nemáš ráda," poznamenal.
"Všiml sis toho, co?"
"Sotva ji znáš."
"V tom to právě vězí. Opustila mě. Nechala mě na Aka­demii, aby mě tu vychovali."
Když skončil s čištěním mých otevřených ran, vytáhl ná­dobku s mastí, kterou mi začal vtírat do drsné kůže na rukou. Tak trochu jsem se ztrácela ve vlastních pocitech z toho, jak mi masíroval ruce.
"To říkáš ty..., ale co jiného měla dělat? Vím, že se chceš stát strážkyní. Vím, co to pro tebe znamená. Myslíš, že ona to vnímá jinak? Myslíš, že tě měla odtud vzít, když už jsi tu stejně strávila většinu života?"
Nelíbilo se mi, když po mně házel tak rozumnými argu­menty. "Tvrdíš, že jsem pokrytec?"
"Jen říkám, že bys na ni možná neměla být tak tvrdá. Je to velice uznávaná dhampýrka. Vyslala tě na cestu, aby z tebe bylo totéž."
"Taky by ji nezabilo, kdyby za mnou občas zajela na návštěvu," zadrmolila jsem. "Ale asi máš pravdu. V něčem. Mohlo bejt hůř. Mohli mě taky třeba vychovávat jako krvavou děvku."
Dimitrij na mě pohlédl. "Já vyrůstal v dhampýrské komuně. Nejsou tak zlé, jak si myslíš."
"Aha." Najednou jsem si připadala hloupě. "Nemyslela jsem…"
"To je v pořádku." Zase se soustředil jen na moje ruce.
"Takže ty jsi tam měl rodinu? Vyrůstal jsi s nima?"
Přikývl. "Matku a dvě sestry. Od té doby, co jsem nastou­pil do školy, jsem je moc neviděl, ale pořád jsme v kontaktu. Tahle společenství jsou hlavně o rodinách. Ať už jsi slyšela cokoli, všichni se tam mají rádi."
Moje zahořklost se vrátila. Dimitrij měl se svou ostudnou matkou a příbuznými mnohem šťastnější rodinný život než já se svou "respektovanou" matkou strážkyní. Taky svou matku určitě znal líp než já tu svou.
"]o, ale... není to divný? Nejezdí tam spousta Morojů navštěvovat... no, vždyť víš."
Krouživými pohyby mi maskoval ruce. "Občas."
Z jeho tónu zaznívalo cosi nebezpečného, cosi, co mi napovědělo, ze tohle téma mu není zrovna příjemné. "O-omlouvám se. Nechtěla jsem rozebírat nic špatnýho…"
"Nejspíš... sis nemyslela, že narazíme na něco špatného." prohlásil asi po minutě. Rty se mu zvlnily do přikrčeného úsměvu. "Ty asi neznáš svého otce, nebo jo?"
Zavrtěla jsem hlavou. "Ne. jediný, co o něm vím, je, že musel mít pěkný vlasy."

Obal:
český
originál

Posielam na e-mail.
~Alice~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nika nika | 2. května 2013 v 18:41 | Reagovat

ahoj..mohla by si mi prosim poslat tuto knihu na email nicoll7@centrum.sk dakujem :)

2 ewyk ewyk | E-mail | 3. září 2013 v 11:08 | Reagovat

prosím poslať, ďakujem.

3 ewyk ewyk | E-mail | 3. září 2013 v 11:09 | Reagovat

este som zabudla mail eva.simsalkova@gmail.com dakujem

4 Anett Anett | 17. prosince 2013 v 16:08 | Reagovat

mohla by i mi to poslať na zacharova12345@gmail.com Ďakujem, máš krásny blog! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama