ŽIADOSTI O KNIHY POSIELAŤ NA E-MAIL:
lomd2@azet.sk

*články na tomto blogu môžu obsahovať deťom neprístupné knihy či iné materiály*


Richelle Mead - VA - Mrazivý bozk

26. února 2013 v 22:37 | Alice |  Knihy
Názov: Mrazivý polibek
Originálny názov: Frostbite
Autor: Richelle Mead
Žáner: Fantasy
Jazyk: český
Súbor: DOCX
Veľkosť: 1 436 kb

O knihe: Rose Hathawayová sa topí v problémoch. Jej úžasný učiteľ Dimitrij ako by ju prehliadal, Mason ju naopak zavaľuje milostnými návrhmi, ktoré ona nechce prijať, a navyše na akadémiu zaútočili smrtonosní Strigojovia! Škola je plná strážcov, prichádza dokonca aj Rosina matka Janine. Nič z toho však nestačí, a tak sa študenti i profesori vydávajú na vianočné prázdniny do Idahu, kde snáď budú v bezpečí. V luxusnom horskom stredisku majú všetko, na čo si spomenú. Chýba len to najdôležitejšie - istota, že ich Strigojovia nenájdu a nezničia. Traja študenti sa preto vydávajú späť do akadémie, aby so Strigojmi zviedli konečný a víťazný súboj. Keď sa to dozvie Rose, vyrazí za nimi, aby im pomohla. Nemá ale najmenšie tušenie, že sa ocitla v takom nebezpečenstve, aké si do tej doby ani nevedela predstaviť. A jediným jej ochrancom je Christian ...

Osobný názor: Už som povedala že táto séria je úúúúúúžasná?! No vážne. V prvej časti sme sa tých bojov ani veľmi nedočkali, no druhá časť je moja najobľúbenejšia. Vzťah medzi Dimitrijom a Rose sa prehĺbi, krutý únos ich skupiny a následný súboj. Keď som to čítala prví raz, doslova mi vstávali chĺpky na rukách od napätia a vzrušenia :D A Rose získa svoje prvé značky :3

Ukážka:
Vřel ve mně vztek a odpor.
"Sakra!" zařvala jsem. "Nech ho!"
Izajáš se po mně ohlédl. "Buď ticho, děvče. Nepřipadáš mi ani zdaleka tak zábavná jako tady pan Ozera."
"Jo?" zavrčela jsem. "Když ti tak lezu na nervy, tak použij mě, aby sis přišel na svý. Kousni radši mě. Ukaž mi, kam patřím, a taky mi předveď, jakej jsi tvrďák."
"Ne!" vykřikl Mason. "Použij mě."
Izajáš obrátil oči v sloup. "Dobrý Bože. Jaká šlechetná kořist. Jste jako tři mušketýři, že ano?"
Poodešel od Eddieho a jedním prstem zdvihl Masonovi hlavu. "Ale ty," řekl Izajáš, "tys to nemyslel vážně. Ty ses nabídl jen kvůli ." Pustil Masona a stoupl si přede mě. Shlížel na mě těma svýma černočernýma očima. "A ty… Zprvu jsem ti taky moc nevěřil, ale teď?" Klekl si, takže se ocitl v mojí úrovni. Odmítala jsem uhnout pohledem, přestože jsem si uvědomovala, že mi hrozí nátlak. "Řekl bych, že to myslíš opravdu vážně. A nejsou za tím jen ušlechtilé úmysly. Ty to zkrátka chceš. Vážně už z tebe dřív pili." Jeho hlas byl magický. Hypnotický. Nepoužíval přímo nátlak, ale rozhodně ho obklopovalo jakési nepřirozené charizma. Jako Lissu a Adriana. Visela jsem mu na rtech. "Nejspíš mnohokrát," dodal.
Naklonil se ke mně, až jsem na krku ucítila jeho horký dech. Jakoby z dálky jsem slyšela Masona něco křičet, ale jediné, co jsem si uvědomovala, bylo, jak se Izajášovy zuby blíží k mé kůži. Během posledních pár měsíců jsem byla kousnutá jen jednou, když to Lissa nutně potřebovala. Předtím mě kousala minimálně dvakrát týdně po dva roky. Až nedávno mi začalo docházet, jak moc závislá jsem na tom byla. Na světě neexistuje nic - nic -, co by se podobalo kousnutí Moroje. Je to, jako když vás zaplaví neskonalé blaho. Strigojí kousnutí je samozřejmě ještě mocnější…
Polkla jsem. Náhle jsem si začala uvědomovat svůj těžký dech a rychle tlukoucí srdce. Izajáš se zasmál hlubokým smíchem.
"Ano. Jsi na nejlepší cestě stát se krvavou děvkou. To máš ale smůlu, protože já ti nedám to, co chceš."
Vycouval a já se na židli předklonila. Bez dalšího zdržování přistoupil k Eddiemu a pil. Nemohla jsem se na to dívat, ale tentokrát kvůli své závisti, a ne kvůli znechucení. Hořela ve mně touha. Prahla jsem po tom kousnutí, toužila jsem po něm každou částečkou svého těla.
Když Izajáš skončil, vydal se ke dveřím, ale pak se zastavil. Promluvil k Mie a Christianovi. "Nemeškejte," varoval je. "Zvažte svou možnost zachránit se." Pohodil hlavou směrem ke mně. "Tady dokonce máte oběť, která se hlásí dobrovolně."
Odešel. Christian se mi přes celou místnost zadíval do očí. V obličeji vypadal ještě vyzábleji než před několika hodinami. V jeho očích se zračil hlad. Uvědomovala jsem si, že toužím po tom jeho hlad nasytit. Bože. Byli jsme v pasti. Christian si to patrně uvědomil také. Zvlnil rty do hořkého úsměvu.
"Nikdy jsi nevypadala tak dobře, Rose," řekl, než ho hlídač okřikl, aby byl zticha.
Během dne jsem si párkrát zdřímla, ale Adrian už se do mých snů nevrátil. Zatímco jsem balancovala na hraně vědomí, přihodila se mi dobře známá věc: vklouzla jsem Lisse do hlavy. Po těch dvou příšerných dnech mi v její mysli bylo, jako bych se vrátila domů.
Nacházela se v jednom ze sálů na ubytovně, který byl ovšem prázdný. Seděla na zemi u zdi. Byla nervózní. Čekala na něco - nebo spíš na někoho. Po několika minutách vešel dovnitř Adrian.
"Ahoj, sestřenko," pozdravil ji tím svým způsobem. Usedl vedle ní a kolena si skrčil pod bradu. Evidentně se nestaral o to, aby si nezničil svoje drahé kalhoty. "Promiň, že jdu pozdě."
"To nic," odpověděla.
"Nevědělas, že jsem tady. To až když jsi mě uviděla, že?"
Zklamaně zavrtěla hlavou. Připadala jsem si ještě zmateněji.
"A když tu se mnou sedíš…, vážně sis ničeho nevšimla?"
"Ne."
Pokrčil rameny. "Doufám, že to přijde brzy."
"Jak to vnímáš?" zeptala se a bylo znát, že celá hoří zvědavostí.
"Víš, co je to aura?"
"Něco jako… světelný obal kolem lidí, ne? Něco z New Age?"
"Tak nějak. Každý má kolem sebe spirituální energii, která z něj vyzařuje. Teda skoro každý." Jeho zaváhání mě přimělo k úvahám, jestli tím mínil mě a to, že jsem údajně obklopená temnotou. "Z barvy a tvaru se toho můžeš o člověku dozvědět spoustu…, teda když někdo aury opravdu vidí."
"Ale ty je vidíš," připomněla mu. "Poznáš z mojí aury, že používám éter?"
"Ta tvoje je převážně zlatá. Jako moje. Může se zabarvit i do jiných barev, to záleží na momentální situaci, ale zlatá u tebe bude vždycky převládat."

Obal:
originál
český

Posielam na e-mail.

~Alice~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ewyk ewyk | E-mail | 3. září 2013 v 11:12 | Reagovat

Prosím ťa poslať celú sériu na eva.simsalkova@gmail.com. ďakujem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama