ŽIADOSTI O KNIHY POSIELAŤ NA E-MAIL:
lomd2@azet.sk

*články na tomto blogu môžu obsahovať deťom neprístupné knihy či iné materiály*


J.R. Ward - BČD - Nespútaný milenec

27. ledna 2013 v 21:39 | Alice |  Knihy
Názov: Nespútaný milenec
Originálny názov: Lover Unboud
Autor: J.R. Ward
Žáner: Fantasy/Love Story
Jazyk: český
Súbor: PDF
Veľkosť: 1 738 kb
Typ: séria
Kniha: Piata

O knihe: Vishous je úskočný bojovník si zatvrdnutým srdcom túžiaci len po strete s nepriateľmi upírov, obdarený deštruktívnymi sklonmi a tiež desivou schopnosťou vidieť do budúcnosti. Keď je ale v boji vážne poranený, zamiluje sa v nemocnici nečakane a beznádejne do svojej ľudskej lekárky, doktorky Jane Whitcombové. Tá opätuje jeho city a lieči nielen jeho telo, ale aj bolesti jeho duše. Vishous však proti svojej vôli dostáva nové poslanie, čaká ho osud, v ktorom pre Jane zrejme nebude miesto.

Osobný názor: Vé... no, asi ako všetci bojovníci z bratstva, aj on je perfektný. Skrýva dosť zvrátené tajomstvo a proste ma to z akéhosi úchilného dôvodu hecuje :D Aj keď vzťah medzi ním a Jane sa mi začal páčiť až v 9. knihe.

Ukážka:
Vishous byl bez sebe blahem. Úplně a docela. Jako poskládaná Rubikova kostka. V náručí měl svou ženu, pevně se k ní tiskl celým tělem, v nose ho šimrala její vůně. Ačkoliv byla noc, cítil se, jako by na něj svítilo slunce.
Pak uslyšel výstřel. To je sen. Spí a zdá se mu sen. Hrůza z noční můry se rozvinula jako vždycky, a přesto byla stejně čerstvá, jako když ho to postihlo poprvé: krev na jeho košili. Bolest, která mu rve hruď.
Klesání k zemi, až klečí na kolenou, jeho život končí… Vishous se s křikem vymrštil na posteli. Jane se na něj vrhla, aby ho zklidnila, a současně se rozlétly dveře a vrazil do nich Butch s tasenou pistolí. Hlasy obou se mísily ve změti rychle pronášených slov.
"Co to, sakra…!"
"Není ti nic?" Vishous zápolil s prostěradly, strhával si je z trupu, aby si viděl na hrudník. Pokožka byla nepoškozená, ale stejně po ní přejel dlaní. "Ježíši Kriste…"
"Vybavila se ti ta přestřelka?" zeptala se Jane a pobízela ho, aby ulehl do její náruče.
"Jo…"
Butch spustil hlaveň a povytáhl si boxerky.
"Div nás s Marissou nekleplo, jak jsi nás vyděsil.
Chceš trochu whisky na uklidnění?"
"Jo."
"Jane? Dáte si něco?"
Vrtěla hlavou, ale Vishous promluvil: "Horkou čokoládu. Má ráda horkou čokoládu. Řekl jsem Fritzovi, aby přinesl nějakou směs. Je v kuchyni."
Když Butch odešel, Vishous si promnul obličej.
"Promiň mi to."
"Bože, neomlouvej se." Přejela mu dlaní sem a tam
po hrudi. "Není ti nic?"
Zavrtěl hlavou. Pak ji jako úplný moula políbil a řekl:
"Jsem rád, že jsi tady."
"Já taky."
Ovinula ho pažemi a držela ho, jako by byl nějaká drahocennost. Byli zticha, dokud se o něco později nevrátil Butch se sklenicí v jedné ruce a hrnkem v druhé.
"Chci pořádný dýško. Popálil jsem si malíček o sporák."
"Mám se vám na to podívat?" Jane si zastrčila prostěradlo pod paže a sáhla po čokoládě.
"Asi to přežiju, ale díky, doktorko Jane." Butch podal whisky Vishousovi. "A co ty, chlape? Už jsi v pohodě?"
To sotva. Po tom snu ne. Ne, když Jane odchází.
"Jo."
Butch zavrtěl hlavou. "Jsi špatnej lhář."
"Jdi se bodnout." Ve Vishousových slovech nebyl vůbec žádný žár. A nepůsobilo přesvědčivě, ani když dodal: "Jsem v cajku."
Polda přistoupil ke dveřím. "Jo, když je řeč o síle, hádám, že Phury se ukáže u Prvního jídla, připravený vyrazit dneska v noci do boje. Zsadist se tady zastavil před půl hodinou cestou do školy, aby vám poděkoval, doktorko Jane, za všechno, co jste pro něj udělala. Phuryho obličej vypadá dobře a oko bratrovi funguje bezvadně."
Jane zafoukala na hladinu v hrnku. "Byla bych radši, kdyby pro jistotu zašel navštívit očaře."
"Zsadist ho prý přemlouval, a neuspěl. Dokonce i Wrath to zkoušel."
"Jsem rád, že z toho náš hoch vyšel tak dobře," podotkl Vishous, a opravdu to myslel vážně. Potíž byla, že jediná záminka k Janinu pobytu se právě vypařila jak dým.
"Jo, já taky. Nechám vás dva o samotě. Tak zatím." Když se dveře zavřely, naslouchal Vishous zvuku, který Jane vydávala, když znovu foukala do horkého nápoje.
"Dnes v noci tě odnesu domů," řekl.
Přestala foukat. Nastala dlouhá pauza, než maličko usrkla. "Ano. Je čas." Hodil do sebe půlku whisky ze sklenice. "Ale než to udělám, rád bych tě nejdřív někam vzal."
"Kam?" Nebyl si jist, jak jí povědět, co chce, aby se stalo, než ji propustí. Nechtěl, aby ucukla, zvlášť když si představoval ta léta a léta, co má před sebou, a všechen ten ne- čestný, nezajímavý sex, který bude muset provozovat.
Dopil whisky. "To je tajné." Napila se z hrnku, svraštila obočí. "Tak ty mě vážně chceš pustit, co?" Zadíval se na její profil a litoval, že se nesetkali za jiných okolností. Jenomže jak by k tomu, sakra, mohlo někdy dojít?
"Jo," řekl tiše. "Chci."

Obal:
originál
český

Nevhodné pre dieti do 18 dokov!
Posielam na e-mail.

~Alice~
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama